12 SDZ BIP
Aktualności
Piątek, 27 lipca 2018 r.
28.06.2018
12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
W środę 27 czerwca br. żołnierze i pracownicy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pożegnali majora Krzysztofa Jurkowskiego, który opuścił szeregi Dowództwa „Dwunastki”.

Uroczystość przeprowadzono w Sali Ceremonialnej Dowództwa 12 Dywizji. W czasie zbiórki prowadzący narrację porucznik Konrad Kaczmarek zapoznał uczestników uroczystości z przebiegiem służby odchodzącego oficera. Po dokonaniu wpisu do księgi pamiątkowej Dowództwa major Jurkowski podziękował przełożonym i kolegom za dotychczasową współpracę w Dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

„Panie Generale, szanowni Państwo. Ciężko stoi się po tej stronie, gdy żołnierz podejmie już tą decyzję. Ciężko jest zebrać myśli w takiej sytuacji, ale pragnę ogromnie podziękować Wam wszystkim za wspaniałą współpracę. W szczególności chciałbym podziękować moim najbliższym współpracownikom – kolegom z pionu logistycznego za wspaniałą, wspólną służbę” – podkreślił major Jurkowski.

Wręczając pamiątkową szablę w imieniu oficerów Dowództwa podpułkownik Dariusz Krajewski zwrócił się do odchodzącego oficera: - „Panie majorze. Odchodzi Pan z Dowództwa 12 Dywizji na inne i wcale nie łatwe stanowisko. Z tego względu w imieniu oficerów dziękuję bardzo za wieloletnią współpracę i jednocześnie pragnę życzyć, aby realizował Pan swoje marzenia, a zdrowie zawsze dopisywało”.

Zabierając głos, w imieniu Dowódcy „Dwunastki” gen. bryg. Dariusz Górniak podziękował odchodzącemu oficerowi za służbę w 12 Dywizji, a także życzył pomyślności oraz licznych sukcesów w życiu prywatnym. „Dziękuję ogromnie za ten wieloletni okres służby w 12 Dywizji.Pragnę życzyć wszelkiej pomyślności i sukcesów zawodowych.” – zaznaczył generał Górniak.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz składaniem osobistych gratulacji.Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Artur Walento/Sekcja Prasowa 12SDZ
 
Jesteś: 5270452 gościem na naszej stronie